BINDUSTUUDIO TUNNID JA ÕPETAJAD

YIN JOOGA: (Elise Schneider, bindujooga@gmail.com, 58455532)

Yin jooga on väga rahulik joogastiil, mis ei eelda praktiseerijalt eelnevat ettevalmistust. Yin jooga tunnis hoiame asendeid pikema aja vältel (3-5min), kasutades minimaalselt lihaseid, et avaldada mõju sidekoele, mis läbib kogu inimkeha. Paraneb liigeste, kõõluste ja sidekudede elastsus, elavneb vereringe ja kiireneb toitainete jõudmine kudedesse. Yin joogas puudub esteetiline väline inimkeha ideaal, mille poole püüelda. See muudab Yin lähenemise väga vabastavaks, sest vastukaaluks keskendutakse funktsionaalsele lähenemisele. Sobilik kõigile sh beebiootajatele.
 

JOOGA NIDRA: (Elise Schneider, bindujooga@gmail.com, 58455532)

 Mis on jooga nidra? Ehk olemine vs tegemine. Üks sõnasõnaline tõlgendus oleks: "Kõikide olekute terviklikkus." Veel üks, levinum tõlge on joogi unenägu. See on juhendaja häälest kantud meditatsioon, mis viib meid sügavasse lõdvestusse ning taastab energia. See on teekond tavapärasest unest sügavamasse lõõgastusse, kus analüütiline mõtlemine lülitub välja. Jooga nidrat teeme liikumatult lamades maas mattidel, pleedi all. Jooga nidra on juhendatud meditatsioonidest üks lihtsamaid praktikaid algajaile, milleks ei ole õiget ega vale viisi: see aitab avastada iseennast.

HATHA JOOGA:

Hatha jooga tunnis on fookuses asanad ilma vahepealsete dünaamiliste üleminekuteta. Iga tund on alati veidi iselaadne, keskenduses erinevale temaatikale või praktiseerijate tasemele ja just selle päeva vajadustele. Tundi alustame lühikese sissejuhatusega, millele järgneb päikesetervituste seeria. Asendites keskendume ühtlasele ja sujuvale hingamisele. Läbi asendite paraneb selgroo elastus, rüht ja verevarustus nii ajus kui siseelundites. Väheneb stress ja suureneb keha üleüldine painduvus. Tunni lõpetame alati pika lõpulõdvestusega.

SHINDO: (Riina Kasterpalu, riina@tulesina.ee, 5225452 

AKROJOOGA: (Kristin Hansen,  hansenkristinphotography@gmail.com)

MIS ON AKROJOOGA?
Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Läbi erinevate paaris harjutuste, mängude, jooga ja loovate ülesannete õpime tundma ning usaldama nii ennast kui ka teisi. Luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks hakkame aduma seda, milleks meie kehad koos töötades võimelised on.

Akrojooga võib ka parajalt väljakutsuv olla – seisame silmitsi enda seatud piirangute, hirmude ja sotsiaalsete barjääridega. Siin on võimalus kasvuks – ületades ja üllatades nii ennast kui ka teisi avastame, et oleme võimelised palju rohkemaks kui enne arvasime.

Akrojooga sobib kõikidele vanustele ja kehatüüpidele. Sujuvamaks lennuks tuleb kasuks eelnev jooga, tantsu või muu liikumispraktika alane kogemus aga see ei ole vajalik. Ka ilma igasuguse eelneva kogemuseta on võimalik nautida, mängida ning üksteist tundma õppida.

Meie tegemistest saad rohkem lugeda siit: https://www.facebook.com/acroyogatartu/
www.acroyoga.ee
www.captureandmove.com
VIDEO Acroyoga Tartu esinemisest Hugo Trefneri gümnaasiumis 2018: https://www.youtube.com/watch?v=MPOWSxhM7MA
VIDEO Kristini ja Reesi Akrobaatilisest tantsukavast 2018: https://www.youtube.com/watch?v=qrhvFvXtWkQ

TRE (Tension &Trauma Release Exercises): Kristel Leesmend (trestuudio@gmail.com, 5518088)

TRE( Tension &Trauma Release Exercises) on tõhus kehapraktika vabanemiseks pingetest ja ärevusest. See koosneb bioenergeetikal ja ida võitluskunstidel põhinevatest lihtsatest harjutustest, mis käivitavad kehas seesmise vibratsiooni võimaldades loomulikul viisil vabaneda sügavamatestki pingetest. TRE sessioon on omalaadne füüsiline kehameditatsioon, kus lastakse kehal end ise reguleerida et balansseeruks organismi füüsiline ja vaimne tasakaal. Lisaks enesetunde paranemisele pakub puhastusprotsess avastusi ja arengut vaimses plaanis.TRE regulaarne praktiseerimine säilitab püsivat seesmist rahu ja sügavamat tunnetust, aidates hästi toime tulla igapäevaelu väljakutsetega. Küsi, tule individuaaltundi või ühine kursusega! TRE kohta Tartus: https://www.facebook.com/TREstuudio/ TRE ametlik koduleht: www.traumaprevention.com

LÕUNAMEDITATSIOON: Kristel Leesmend (trestuudio@gmail.com, 5518088)

Kohtume kord nädalas esmaspäevasel lõunatunnil, et luua iseendaga sügavam ühendus ja kogeda erinevate meditatsiooniviiside võimalusi. Need on põnevad vaimsed siserännakud, kus saad tavateadvuse korraks välja lülitada, arendada keskendumist ja rikastada oma sisemaailma. Loome rahu iseendas Tartu südames!

AIE JOOGA: Kerli Aie Moora  (https://www.facebook.com/Aie-Jooga-104473911340089)

Aie jooga sisaldab erinevaid joogastiile ja praktikaid, mis on seotud kokku terviklikuks tunniks. Tunnid on loomingulised ja mitmekülgsed. Igas tunnis keskendume läbi liikumise, asendite, filosoofia, hingamise, meditatsiooni ja teiste joogalike praktikate erinevale elulisele teemale. Nii õpime, kuidas tuua joogatunnis saadud kogemusi ja taipamisi oma igapäevasesse ellu. Et elada järjest enam täiel rinnal. Kasutame joogat kui võimalust ühenduda iseendaga ning uurida loodust meie sees ja ümber. Aie jooga tundide üldisem eesmärk on leida püsiv kindlus endas, vabaneda takistustest ning avaneda elule selle täies ilus. Tunnid on mõõduka tempoga ning sobivad osalemiseks igal tasemel joogahuvilistele.

Ootan sind joogatundidesse neljapäeviti kell 17-18.15. Aie Jooga tunnid toimuvad Bindu joogastuudios, Rüütli 4 Tartu. Tule alkopoe juurde viivast trepist üles, aga mine edasi järgmise ukse juurde ja vajuta koodlukul nr 2. Siis viib tee trepist üles täpselt õigesse kohta. Kogeme koos Elu Ilu ja Õitsengut!